Δωρεάν Μαθήματα Προετοιμασίας για τον διαγωνισμό του ΘΑΛΗ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΥ της ΕΜΕ

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος

Το παράρτημα της Ε.Μ.Ε. Σερρών καλεί τους εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ03 (δημόσιας και ιδιωτικής εκπαίδευσης) που επιθυμούν, να λάβουν μέρος  στα ΔΩΡΕΑΝ μαθήματα προετοιμασίας των μαθητών για το διαγωνισμό του ΘΑΛΗ-ΔΙΟΦΑΝΤΟΥ που θα διεξαχθούν το Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2019 και το Σάββατο, 19 Οκτωβρίου 2019 στο χώρο του 5ου Γυμνασίου Σερρών και ώρες 3μμ-5μμ.

Παρακαλούμε οι εκπαιδευτικοί ΠΕ03 να ενημερώσουν τους μαθητές ώστε να δηλώσουν συμμετοχή για τα μαθήματα έως τη Τετάρτη, 9 Οκτωβρίου 2019 και να μας ενημερώσετε για τις συμμετοχές ανά τάξη με email στο hms.serron@yahoo.gr ή στο 6974731996 (Μενεγάκης Μανόλης).

Επίσης να σας αναφέρουμε ότι θα διεξαχθεί όπως και πέρυσι ο διαγωνισμός «ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ» για την Α’ Γυμνασίου οπότε και τα παιδιά της Α’ Γυμνασίου μπορούν να συμμετέχουν στα μαθήματα προετοιμασίας.

Παρακαλούσαμε λοιπόν όποιος καθηγητής Μαθηματικός ενδιαφέρεται να διδάξει, είτε στην πόλη των Σερρών είτε σε άλλη περιοχή του Νομού, να μας αποστείλει email στην διεύθυνση hms.serron@yahoo.gr ή να επικοινωνήσει μαζί μας στα τηλέφωνα 6974731996 ή 6973024559.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.