Ευχαριστήρια Επιστολή στους συντελεστές υλοποίησης των Μαθητικών Διαγωνισμών στα Μαθηματικά «Ο Θαλής» και «Διόφαντος»

Αγαπητοί/ές συνάδελφοι,

Εκφράζουμε τις θερμές ευχαριστίες για την εθελοντική συμμετοχή σε όλους όσοι συνέβαλαν στην διενέργεια του Μαθητικού Διαγωνισμού στα Μαθηματικά «Ο Θαλής» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας καθώς και του τοπικού διαγωνισμού για μαθητές Α’ Γυμνασίου «Διόφαντος», που πραγματοποιήθηκαν στις 9 Νοεμβρίου 2019 στο 5ο Γυμνάσιο Σερρών. Οι διαγωνισμοί συγκέντρωσαν περίπου 200 συμμετοχές μαθητών όλων των τάξεων των Γυμνασίων και Λυκείων της Περιφερειακής Ενότητας Σερρών.

Συγκεκριμένα, θέλουμε να ευχαριστήσουμε το Διευθυντή κ. Τενεκετζή και το διοικητικό προσωπικό της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών και ιδιαίτερα την κυρία Αποστολίδου για το ενδιαφέρον και τη βοήθεια στην οργάνωση και προετοιμασία του διαγωνισμού.

Θέλουμε επίσης να ευχαριστήσουμε το Διευθυντή κ. Μερτζιάνη και τους δύο Υποδιευθυντές του 5ου Γυμνασίου Σερρών κ. Κοσκινά και κ. Μαντζαρίδη για την παραχώρηση του σχολείου ως εξεταστικού κέντρου του διαγωνισμού καθώς και για τα μαθήματα προετοιμασίας των συμμετεχόντων μαθητών στις 12-10-2019 και 19-10-2019.

Ευχαριστούμε επίσης τους συναδέλφους μαθηματικούς που παρείχαν εθελοντικά τις υπηρεσίες τους ως επιτηρητές καθώς και ως εισηγητές στα μαθήματα προετοιμασίας και είναι οι εξής:

• Δημήτριος Σκεφαλές, Μουσικό σχολείο Σερρών
  • Νικόλαος Καπρινιώτης, 4ο Γυμνάσιο Σερρών
  • Γεώργιος Χριστόπουλος, 3ο Γυμνάσιο Σερρών
  • Πρόδρομος Σελερίδης, Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο-Λύκειο Σερρών
  • Ελένη Πουρπούρη, Γυμνάσιο Λευκώνα
  • Καλλιόπη Καλίγκα, ΓΕΛ Νιγρίτας
  • Ελένη Μαδαράκη, Ιδιωτική Εκπαίδευση
  • Αγγελική Καμήλαλη, Ιδιωτική Εκπαίδευση
  • Τζιάβρας Δημήτριος, Ιδιωτική Εκπαίδευση

Ευελπιστούμε στην συμμετοχή όλο και περισσότερων συναδέλφων αλλά και μαθητών στον παραπάνω διαγωνισμό, που αποτελεί ένα μέσο αναβάθμισης της μαθηματικής εκπαίδευσης στη χώρα μας.

Σημείωση: Τα θέματα και οι λύσεις των παραπάνω διαγωνισμών έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Παραρτήματος Σερρών της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.