1ο Διαδικτυακό Μαθητικό Μαθηματικό Φεστιβάλ (7 & 8 Απριλίου 2021)

Ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου Μαθηματικών του ΠΕΚΕΣ Θεσσαλίας κ. Κωνσταντίνος Μπουραζάνας σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Θεσσαλίας και με τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καρδίτσας, Λάρισας και Τρικάλων, αλλά και εκπαιδευτικούς από όλη τη χώρα, πρόκειται να διοργανώσουν το 1ο Διαδικτυακό Μαθητικό Μαθηματικό Φεστιβάλ.
Το περιεχόμενο του φεστιβάλ είναι κατάλληλο για να το παρακολουθήσουν όλοι/ες οι μαθητές/ριες και όλοι οι εκπαιδευτικοί καθώς και όσοι ενδιαφέρονται και αγαπούν τα Μαθηματικά. Σύμφωνα με την έγκριση του Υ.ΠΑΙ.Θ, Α. Π. : Φ16.1/16403/Δ2 10/02/2021 το Φεστιβάλ δύναται να το παρακολουθήσουν οι μαθητές/ριες όλης της χώρας, αλλά και Ελληνικών σχολείων του εξωτερικού. Προτείνεται την Τετάρτη στις 7 Απριλίου να συνδεθούν οι μαθητές/ριες των Λυκείων και τη Πέμπτη στις 8 Απριλίου 2021 αντίστοιχοι των Γυμνασίων.

Έγκριση υλοποίησης του ΥΠΑΙΘ

Πρόγραμμα του 1ου Διαδικτυακού Μαθητικού Μαθηματικού Φεστιβάλ