Πρόσκληση νεοδιορισθέντων (μονίμων και αναπληρωτών) εκπαιδευτικών των ΔΔΕ Σερρών και Κιλκίς σε επιμορφωτικές-ενημερωτικές συναντήσεις

Το 4ο Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) Κεντρικής Μακεδονίας και οι Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών & Κιλκίς προσκαλούν τους νεοδιορισθέντες (μονίμους και αναπληρωτές) εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων των Δ.Δ.Ε. Σερρών και Κιλκίς σε διαδικτυακές επιμορφωτικές-ενημερωτικές συναντήσεις για θέματα Διοικητικής, Παιδαγωγικής και Διδακτικής λειτουργίας της Σχολικής Μονάδας.

Επισημαίνεται ότι στην επιμόρφωση συμπεριλαμβάνεται ενότητα με θέμα τις «Βασικές αρχές (γενικής και ειδικής διδακτικής) αναφορικά με την διδασκαλία και αξιολόγηση των μαθητών/τριών» στα Μαθηματικά.

Οι επιμορφωτικές-ενημερωτικές συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν διαδικτυακά σύμφωνα με το πρόγραμμα που επισυνάπτεται στις παρακάτω προσκλήσεις:

Πρόσκληση 4ου ΠΕΚΕΣ Κεντρικής Μακεδονίας & ΔΔΕ Σερρών

Πρόσκληση 4ου ΠΕΚΕΣ Κεντρικής Μακεδονίας & ΔΔΕ Κιλκίς