Έναρξη του Επιμορφωτικού Προγράμματος «Διδακτικά Εργαλεία στην Διά Ζώσης και Εξ Αποστάσεως Μαθηματική Εκπαίδευση»

Το 4ο Περιφερειακό Κέντρο Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.) Κεντρικής  Μακεδονίας και ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου (ΣΕΕ) ΠΕ03 στο πλαίσιο της υποστήριξης των εκπαιδευτικών των Διευθύνσεων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών και Κιλκίς στην διά ζώσης και εξ αποστάσεως μαθηματική εκπαίδευση, θα υλοποιήσουν το Επιμορφωτικό Πρόγραμμα με θέμα «Διδακτικά Εργαλεία στην Διά Ζώσης και Εξ Αποστάσεως Μαθηματική Εκπαίδευση».

Η λίστα των συμμετεχόντων εκπαιδευτικών έχει αποσταλεί στους ίδιους και στις σχολικές τους μονάδες, σύμφωνα με το σχετικό έγγραφο του 4ου ΠΕΚΕΣ Κεντρικής Μακεδονίας (αριθμ. πρωτ. 414/23-11-2020). Συμμετέχουν συνολικά πενήντα έξι (56) εκπαιδευτικοί, τους οποίους ευχαριστώ για τη διάθεσή τους, παρά τον φόρτο εργασίας, να συμμετέχουν στο επιμορφωτικό πρόγραμμα.

Οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί μπορούν να ενημερωθούν για το Χρονοδιάγραμμα Υλοποίησης του επιμορφωτικού Προγράμματος.