Εξεταστέα Ύλη Πανελλαδικών Εξετάσεων και Εφαρμογή της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας στα ΓΕΛ, σχολικού έτους 2022-2023

Ανακοινώθηκε η εξεταστέα ύλη για τα μαθήματα που εξετάζονται πανελλαδικά για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αποφοίτων Γ’ τάξης Ημερησίου Γενικού Λυκείου και Γ’ τάξης Εσπερινού Γενικού Λυκείου, σχολικού έτους 2022-2023.

Επίσης, ανακοινώθηκε η εξεταστέα ύλη για τα μαθήματα της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης (Ημερησίου και Εσπερινού) Γενικού Λυκείου που εξετάζονται γραπτώς στις προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις για το σχολικό έτος 2022-2023, μέσω της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας.

Σχετικά αρχεία:

Επίσης, δημοσιεύθηκε τροποποίηση της υπό στοιχεία 102474/Δ2/20-08-2021 υπουργικής απόφασης «Ομάδες και κλάδοι μαθημάτων, τρόπος και χρόνος εξέτασης και βαθμολόγησης, …, τρόπος διατύπωσης των θεμάτων, βαθμολόγηση των γραπτών δοκιμίων των προαγωγικών και απολυτηρίων εξετάσεων …». Στα Μαθηματικά αναφέρεται στις σελίδες 8-9.

Σχετικό αρχείο: ΦΕΚ 4678 Β, 5 Σεπτεμβρίου 2022