Οδηγίες κάλυψης ενδεχόμενων διδακτικών κενών προηγούμενου σχολικού έτους 2019-2020 στο μάθημα «ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ» Α΄ και Β΄ τάξης των ΕΠΑΛ

Το ΥΠΑΙΘ λαμβάνοντας υπόψη σχετική εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής διαβίβασε τις κάτωθι Οδηγίες κάλυψης ενδεχόμενων διδακτικών κενών προηγούμενου σχολικού έτους 2019-20 στο μάθημα «ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ» Α΄ και Β΄ τάξης των ΕΠΑΛ.

Συγκεκριμένα, για τα Μαθηματικά, στη σελίδα 3 αναφέρεται ότι: “Οι εκπαιδευτικοί, ανάλογα με τις ιδιαίτερες συνθήκες λειτουργίας της τάξης τους, καλούνται να διαγνώσουν τα βασικά μαθησιακά κενά που αφορούν την ύλη του προηγούμενου έτους ανά γνωστικό αντικείμενο και να λάβουν μέριμνα, ώστε αυτά να καλυφθούν κατά τη διαδικασία επανάληψης του α’ αρχικού δεκαημέρου του σχολικού έτους 2020-2021.”

Λήψη αρχείου: Έγγραφο του ΥΠΑΙΘ με Αριθ. Πρωτ.: Φ3/121064/Δ4/14-09-2020